Záznam v registru dlužníků

10. srpna 2013 v 7:52 |  Finanční rádce
Kdy vám může záznam v registru dlužníků zabránit v získání hypotéky? O záznamu v registru dlužníků vás nemusí nikdo informovat a dozvědět se o něm můžete až ve chvíli nejnevhodnější z nejnevhodnějších - při ověřování bezdlužnosti při vyřizování žádosti o hypotéku.

O záznam v registru dlužníků se vám dokáže postarat nejen dlouhodobé nesplácení úvěru, ale i drobný prohřešek, kterým může být například pozdě zaplacená faktura za internet. Několikatýdenní skluz v platbě několika stokorun vám zajistí evidenci v registru dlužníků v délce až několika let (obvykle tří až čtyř roků), přičemž registru dlužníků je lhostejno, že dlužný závazek během několika týdnů uhradíte.
Pokud si chcete během doby, kdy jste v registru dlužníků evidováni, vzít hypotéku, většina bank vám ji právě kvůli tomuto záznamu odmítne poskytnout.
Pokud záznam v registru dlužníků máte, zkontrolujte si, o jaký záznam se jedná, pokud je uveden omylem, žádejte o jeho odstranění instituci, která vás tam zapsala.
Pokud se jednalo jen o drobnost, kterou jste navíc rychle splatili a od té doby minimálně rok splácíte včas, nemuseli byste mít u všech bank zavřené dveře. Vyšší úrokové sazbě se však nevyhnete, přece jen budete z pohledu banky rizikovějším klientem, který by v budoucnu mohl mít problém úvěr řádně splácet.
Pokud však záznam v registru dlužníků vypovídá o tom, že jste nechali celou záležitost dojít do fáze, kdy vám byla vydána exekuce na majetek, jsou vaše šance dosáhnout na půjčku skutečně mizivé.
Zdroj: Finanční poradna: Když záznam v registru dlužníků zamezí získání úvěru na bydlení. Nemusíte dlužit statisíce, stačí zaplatit pozdě účet za telefon ve výši pouhé stokoruny.
Zde jsou další články:
Hypotéka je druh půjčky, která dokáže financovat nemovitost.
Můj multikulti svět naleznete na východním okraji Asijského kontinentu.
Tradiční čínská medicína se může pochlubit tradicí dlouhou více než 5000 let a funguje tak, že odhaluje a léčí příčiny nemocí.
Při rezervaci nemovitosti buďte opatrní. Lidé by při jednání o koupi nemovitosti měli být velmi opatrní při podpisu rezervační smlouvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama