Vietnamci jsou státem uznaná oficiální národnostní menšina

3. srpna 2013 v 15:25 |  Společnost a politika
Od 3.7.2013 se Vietnamci stali státem uznanou oficiální národnostní menšinou. Jaký je můj názor na tuto událost?

Předně musím zmínit, že nesouhlasím se zvýhodňováním jakékoli skupiny obyvatel (a tedy ani Vietnamců) jen proto, že patří k určité národnosti. Na druhou stranu, když už jsou pravidla takovýmto pokřiveným způsobem nastavena, je určitě lepší, aby peníze z mých daní byly poskytovány Vietnamcům, u kterých má, když už je ho tedy nutno financovat, začleňování do společnosti, narozdíl od mnohých jiných menšin, viditelné výsledky.
Zajímavé je v této souvislosti zmínit skutečnost, že ačkoli až do této doby nebyli Vietnamci v České republice zvýhodňováni, dokázali se v minulých letech úspěšně zapojit do fungování společnosti a neparazitují na sociálním státu jako některé jiné skupiny imigrantů.
Chtěl jsem sice původně napsat, že jsem pro zrušení financování státem uznaných menšin, avšak napadá mne lepší řešení. Na národnostní menšiny je možno, co se týče kulturních potřeb, nahlížet podobně, jako na jiné zájmové skupiny (hudebníky, hasiče, sportovce, literáty...) a financovány by být mohly. Avšak až poté, kdy dokáží, že peníze do nich vložené nejsou investicí vyhozenou z okna.
Další články:
Běženci ze Severní Koreje a jejich další osudy v Číně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama