Při rezervaci nemovitosti buďte opatrní

3. srpna 2013 v 21:14 |  Finanční rádce
Lidé by při jednání o koupi nemovitosti měli být velmi opatrní při podpisu rezervační smlouvy. Mohli by totiž přijít i o desítky tisíc korun.

Rezervační smlouva se sepisuje při prodeji nemovitosti často a jejím cílem je rezervovat zájemci vybranou nemovitost do okamžiku, kdy bude připravena kupní smlouva nebo smlouva o budoucí kupní smlouvě.
Klient při rezervaci nemovitosti skládá rezervační poplatek, který i u běžných nemovitostí činí několik desítek tisíc korun. Realitka se zavazuje, nemovitost nebude nadále nabízet a zájemce přijímá závazek, že do určité doby uzavře kupní smlouvu nebo smlouvu o budoucí kupní smlouvě.
A právě, v případě, kdy zájemce z nějakého důvodu neuzavře kupní smlouvu, nastává zpravidla okamžik, kdy přijde o rezervační poplatek.
Další články:
Prodej domu bez realitky - jak postupovat při jeho realizaci?
Hypotéka jako nástroj ke zbohatnutí je nápad, který mne zaujal.
Proč mají Vietnamci dojem, že akce proti nepřizpůsobivým směřují i proti nim? Z nějakého důvodu vztahují reakce společnosti na akce nepřizpůsobivých i na sebe.
Tradiční čínská medicína je promyšlený léčebný systém.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama