Můj multikulti svět

6. srpna 2013 v 12:38 |  Multikulti
Můj multikulti svět naleznete (jak již ti, kteří se porozhlédli po mojí kategorii multikulti, patrně tuší :-) ) na samotném východním okraji Asijského kontinentu a částečně zasahuje i za něj, kde vody Tichého oceánu omývají břehy Japonska, Tchaj-wanu, Chaj-nanu a dalších menších ostrovů. Ano, oproti bruselskými byrokraty mám vnucované variantě je sice můj multikulti svět poněkud komornější a nepozvu do něj každého. Nicméně, oproti bruselské variantě disponuje můj multikulti svět jednou neocenitelnou výhodou - funguje :-)

Cestu, během které vám představím můj multikulti svět, začnu přímo v jeho srdci - Čchang-anu (dnešní Si-an), který je metropolí dynastie Tchang, což je to pravé místo, na kterém mne ministerský předseda Ti Žen-ťie (v Evropě je znám pod jménem soudce Ti), uvede k audienci u císařovny Wu, vládkyni mého multikulti světa, od které se mne dostane úkolu celý můj multikulti svět procestovat.
A protože o rozkazech císařovny se nediskutuje, sbalím si věci na cestu, obléknu oděv konfuciánského úředníka, který byl pověřen úřadem císařovnina zvláštního vyslance, hupnu do nosítek (až vyjdeme z městské brány, ukončím divadélko pro obyvatele sídelního města, vyšvihnu se do koňského sedla a může začít vlastní cesta) a vyrážíme. Moje cesta multikulti světem vede zprvu podél vod Žluté řeky, která je zbarvena spraší přinášenou ze stepních provincií na západě a která zanáší koryto Žluté řeky, díky čemuž ta získává na nevyzpytatelnosti, kdy, sevřena po generacemi budovanými hrázemi, vede místy nad okolní krajinou. Nicméně, nechme Žlutou řeku za zády a vydejme se na inspekci pro multikulti svět důležité stavby, kterou je Dlouhá zeď, která chrání jeho hranice před nájezdy stepních kočovníků. Ano, vím, že v době Tchang Dlouhá zeď ještě neexistovala a vzhledem ke zvolené strategii aktivní obrany vedené mobilní armádou operující na území nepřítele, ani její stavby zatím nebylo potřeba, nicméně, přesně tohle je jedna z vlastností mého multikulti světa - čas se zde nebere příliš ortodoxně, ostatně, co znamená pár set let pro civilizaci s mnohatisíciletou tradicí :-)
Dlouhá zeď, která je v Evropě známa spíše pod názvem Velká čínská zeď, chrání můj multikulti svět.
Protože nejen můj multikulti svět, ale i Dlouhá zeď, má zajímavé vlastnosti, z nichž jednou je, že ji lze požít jako cestu, vydávám se dál po její klenbě, která mne dovede až k Hlavě draka, která pije vodu Pochajského zálivu.
Další země, do které mne zavádí kroky, když překračuji řeku Ja-lu, je Korea. Hranici překračuji obtěžkán zásobou kořene ženšen, kterého si můj multikulti svět a především jeho tradiční medicína, velice cení. Při překračování hranice se míjím s několika severoKorejci, kteří na mne nechápavě hledí, jakým že to jdu směrem. Evidentně ještě nedocenili výhody, které skýtá můj multikulti svět a jeho časová flexibilita, díky níž při cestě do království Silla potkávám utečence z KLDR.
Pokračování, ve kterém na mojí cestě mým multikulti světem navštívím Japonsko, Tchaj-wan, Vietnam a další státy Indočíny, Thajsko, Jižní Čínu, provincii S'-čchuan, střední Čínu a vrátím se k císařovně Wu Ce-tchien podat hlášení o splnění rozkazu, bude následovat v dalším díle. Procestuji multikulti svět křížem krážem.
Následující díl: Můj multikulti svět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama