Proč mají Vietnamci dojem, že akce proti nepřizpůsobivým směřují i proti nim?

20. června 2013 v 6:34 |  Společnost a politika
Při pročítání blogů a stránek, které píší Vietnamci žijící v České republice, jsem narazil na zajímavý úkaz. Z nějakého důvodu vztahují reakce společnosti na akce nepřizpůsobivých i na sebe.

Jako příklad uvedu článek šílenec a odcizení na stránkách Klub Hanoi, ale podobný postoj se odráží v článcích více autorů.
V tomto článku takto autor reaguje na nedávnou reakci společnosti na zabití britského vojáka tamními nepřizpůsobivými.
Své stanovisko jsem shnul v komentáři pod článkem: "Onen zmíněný "rasismus" nevzniká bezdůvodně sám od sebe, ale jako reakce na chování druhé strany. Autor článku sám píše: "Nálady proti Vietnamcům nejsou příliš silné, ale jsou." Zmíněné nálady nejsou příliš silné proto, že Vietnamci jsou menšinou, která se chová slušně a není agresivní. Stejná situace je i v jiných evropských zemích - protesty ve zmíněné Anglii nejsou namířeny proti Vietnamcům, Číňanům, Korejcům, Japoncům, Thajcům a dalším kulturním národům východní Asie. Jinak plně souhlasím se závěrem: "Co můžeme dělat? Snad jenom mluvit spolu, poznávat se, překonávat předsudky. Banální fráze, ale nic lepšího mě nenapadá." Vietnamská kultura má co nabídnout, využijte toho a Čechy s ní seznamujte."
Vražda britského vojáka: Po vraždě vojáka v Londýně rapidně stoupá počet útoků proti muslimům. "V Londýně se v poslední době výrazně zvýšil počet různých útoků proti muslimům. Policie se domnívá, že tento jev souvisí s nedávnou vraždou britského vojáka, ze které byli obviněni dva britští muslimové nigerijského původu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama