Upalování býků na španělské slavnosti El Toro Jubilo

2. dubna 2013 v 15:32 |  Týrání zvířat
Tradice spanělské slavnosti El Toro Jubilo spočívá v odehtování rohů býka, jejich zapálení a několikahodinovém utrpení, kdy mu postupně shoří rohy (jen pro pořádek - obsahují velké množství nervů), vypálí se oči a utrpí popáleniny na hlavě a po celém těle. Během tohoto bolestivého šilenství je bit a bodán křepčícím davem. A... to vše pod záštitou UNESCO.

Slavnost El Toro Jubilo se koná každý druhý víkend v listopadu, v obci Medinaceli v regionu Castilla y León v severním Španělsku.
Pozdě večer, kdy začíná tato zvrhlá slavnost, je býk uvázán ke dřevěné konstrukci na náměstí, na jeho rohy je připevněna a zapálena koule z lepkavé černé látky, která je vyrobena z dehtu nebo terpentýnu a poté je býk odvázán.
Zatímco rohy býka jsou v plamenech a ten se snaží zbavit ohně, diváci ho popohánějí. Zvíře hází hlavou a znovu a znovu se zoufale snaží uniknout ohni, který hoří nad jeho hlavou.
Kapky hořící kapaliny dopadají na hlavu a tělo zvířete a hlasité petardy explodují nad náměstím. Ohnivé koule, připevněné na rohy, hoří hodiny, během kterých spálí rohy, hlavu a oči býka, přičemž působí zvířeti nesnesitelnou bolest - to vše za pokřiku diváků. Někteří býci se snaží uniknout hodinám utrpení tím, že se zabijí nárazem do zdi.
V roce 2011 se i přes národní a mezinárodní protesty začala El Toro Jubilo pořádat znovu a tato sadistická slavnost byla uznána UNESCO jako součást "nemateriálního kulturního dědictví lidstva".
Další články:
Od 11. března tohoto roku v EU začne platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech tak, jak byl původně navržen.
Začátkem roku byla vyhlášena Amnestie naruby 2013.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama