Severokorejky hladoví. Chtějí být prodány čínskému farmáři

13. dubna 2013 v 8:53 |  Společnost a politika
Jak to vypadá v pohraničních čínských vesnicích, kde většina uprchlíků z KLDR přebývá? Ve svém dokumentu hovoříte i o sexuálním otroctví.

Na čínském venkově žije spousta mužů, hlavně farmářů, kteří nejsou ženatí. Takže chtějí ženy a kupují si Severokorejky. Jejich cena se odvíjí od věku. Mladší jsou samozřejmě dražší. Nejdražší jsou ty ve věku 20 až 25 let, stojí kolem jednoho tisíce amerických dolarů (asi 19 500 Kč, pozn. red.). Prodej se přitom podobá obchodu s dobytkem.
Můžete ho popsat?
V Severní Koreji panuje takový hlad, že ženy volají překupníkům a samy říkají, že chtějí být prodány. Nebo to dělají jejich rodiny. Je to pro ně lepší. Protože, i když jsou prodány čínskému farmáři, tak alespoň mají co jíst. Nevím samozřejmě o všech případech, ale v těch, se kterými jsem se setkal, se ženy prodaly dobrovolně. Čínští farmáři si je vybírají na základě věku. Objednají si telefonicky u čínského překupníka ženu a ten zkontaktuje překupníky v KLDR, kteří najdou takovou, jež vyhovuje požadavkům. Překupníci přitom uplatí pohraničníky, aby je pak nechali přejít.
Tušíte, kolik severokorejských žen už takto do Číny přešlo?
Odhadem 50 tisíc až 100 tisíc.
A pokud ty ženy nechtějí být prodány, ale jen z KLDR utéct?
Prostě riskují život a překročí řeku. Nebo už mají rodiny v Jižní Koreji a ty jim pomohou, většinou se obrátí na převaděče.
Pokračování článku čtěte: Děti severokorejských uprchlíků
Další články:
Korejský ženšen je kvalitní díky jedinečným klimatickým podmínkám v Koreji.
Korupce s rozumem je spíše nevážně pojatá výzva.
Mužům vyjde po sjednocení sazeb nově uzavřené životní pojištění výhodněji, soudní dvůr EU totiž loni rozhodl, že nižší pojistné pro ženy je porušení principu rovnoprávnosti mužů a žen.
Upalování býků na španělské slavnosti El Toro Jubilo, jejíž tradice spočívá v odehtování rohů býka, jejich zapálení a několikahodinovém utrpení, kdy mu postupně shoří rohy, vypálí se oči a utrpí popáleniny na hlavě a po celém těle.
V kysaném zelí z obchodů chybí mnohdy vitamíny, kvůli kterým si ho lidé kupují.
Placení v USA, při kterém jsou upřednostňovány platební karty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama