Kritický projev, ve kterém Lucie Šlégrová 17. 11. 2010 v Janově hovořila o poměrech v ČR

2. dubna 2013 v 19:22 |  Společnost a politika
Ve svém projevu, který přednesla 17. 11. 2010 v Janově, Lucie Šlégrová veřejně drsně kritizovala poměry v ČR, za což nyní čelí soudnímu stíhání.
Lucie Šlégrová a advokát Petr Kočí


Lucie Šlégrová v projevu předneseném 17. 11. 2010 v Janově:

Chtěla bych vás zde všechny srdečně pozdravit. Jsem ráda, že jsme se tu dnes sešli v úctě ke všem, kteří se na tomto místě před dvěma lety postavili Systému a nenechali se zastavit ani policejním terorem. Všichni totiž asi dobře víme, co se zde odehrálo. Cikáni si zde udělali nezákonné shromáždění, plně se ozbrojili a policie jen přihlížela. Členové (zaměstnanci) antikonfliktního týmu se s nimi v pořádku bavili a přehlíželi tyče, mačety, sekyry, lopaty…

Ten samý antikonfliktní tým, který nás na akcích dokáže buserovat za vlajku, nyní s klidem přehlížel opravdu životu nebezpečné zbraně a nechal cikány nelegálně se shromáždit. Když však má jednat s námi, aby se předešlo zbytečným konfliktům, dokáže jediné. Uzavírat falešné dohody. Domluví se s námi na určitých pravidlech, my se jim přizpůsobíme, a to i přesto, že neporušujeme žádný zákon. A co pak? I přesto, že se přizpůsobíme, nás nechá třeba všechny zadržet a odvézt na policejní stanici. Proto, pokud neporušujeme žádný zákon, nemá smysl se přizpůsobovat. Musíme si stát za svým! Kdo jiný než my by si měl umět stát za svým? Ukažme jim, že my národní socialisté nejsme žádné ovce, co se budou jen přizpůsobovat. Známe svá práva a budeme si za nimi stát za každou cenu! Pokud si páni vyvolení myslí, že nás svými represemi umlčí, jsou na omylu! Pravdu nelze umlčet! Ta si vždy najde cestu na povrch.

Tak jako tomu bylo právě před dvěma lety, lidé v sobě našli odvahu a postavili se za svou svobodu. Lidé všech věkových kategorií, nacionalisté i místní se nebáli postavit tomuto diktátorskému režimu. Poté tento Systém dostal strach, obrovský strach, a rozhodl se za každou cenu umlčet všechny, kdo by chtěli poukazovat na to, co se zde děje. A právě proto s námi zde nyní nemůže být mnoho lidí, kteří tu hrdě stáli v roce 2008. Mnoho lidí bylo obviněno z naprosto průhledných záminek, jako je třeba vylepování samolepek. Každému z nás je ale jasné, že to byly skutečně jen záminky pro to, jak se zbavit oposice. Bohužel musím říci, že jim tento tah zčásti vyšel. Ale rozhodně ne navždy!

Jeden z hlavních účelů těchto represí byl bezpochyby psychologický. Zastrašit lidi s jasným účelem: Pokud si budete stát za svým, skončíte také za mřížemi. Hodně lidí má tedy z pochopitelných důvodů obavy a je to znát i na všemožných akcích. A to je právě to, čeho chtěli docílit. Proto bych chtěla tyto lidi vyzvat, nemějte ze Systému strach, naopak! On má strach z nás a proto takto jedná. Je třeba ukázat, že nás nezastraší. Je třeba stát za těmi, které vězní. Už jen kvůli nim máme jistou povinnost. V úctě k těmto všem, kteří se nebáli a říkali nahlas pravdu, musíme jít za každou cenu dále. My musíme být tím silným organismem, jako jediná opoziční strana. Proto musíme bojovat za své ideály. Protože každá strana, která nechce za své ideály bojovat činy, bude o těchto svých ideálech sice pěkně řečnit, ale nikdy se nedočká jejich splnění. Tudíž musíme i nadále pokračovat jedinou správnou cestou, cestou národního socialismu.

V tento symbolický den a na tomto symbolickém místě, bych tedy ráda něco vzkázala všem těm vyvolencům. Můžete se nás snažit umlčet, používat všemožné represe, ale nikdy, nikdy nás nezastavíte v naší cestě za svobodou. Můžete nás sice srazit na kolena, ale my vždy povstaneme se vztyčenou hlavou! Vždycky půjdeme hrdě dál, a proto si můžete být jistí, že jednou dojdeme až k vám. A to tak blízko, až vám to bude opravdu nepříjemné. Protože tak jako vy máte dnes tu drzost soudit nás, za naše čisté myšlenky, tak my jednou budeme soudit vás, za vaše špinavé činy! A můžete si být jistí, že to bude bez nejmenšího slitování. Pokud se totiž máme ptát na to, kdo nyní nese vinu za současný stav a kdo za to také musí nést odpovědnost před národem a dějinami, najdeme tuto odpověď lehce. Ti lidé a ty strany, které 21 let dokázaly jen a pouze klamat svůj lid. Ti, kteří slibovali nebe na zemi a předstírali falešnou demokracii. Právě oni musí stanout před soudem a obžalobou lidu a musí skládat účty z bezpříkladné nehospodárnosti, kterou vedou již 21 let.

To je vše, co jsem zde dnes tedy chtěla říci. Jsem moc ráda, že v tomto boji nejsem sama. Že každému z nás, co jsme se tu dnes sešli, hoří v srdci stejný plamen svobody, který nelze uhasit. Procházíme společně zkouškami osudu a je před námi ještě dlouhá cesta, ale věřím, že jednou k našemu cíli s pýchou v srdcích dojdeme.

Děkuji za pozornost.

Tématicky sovisející stránky:
Citáty - Lucie Šlégrová - citáty, projevy.
Případ Lucie Šlégrové jde do finále , byla zbavena možnosti hájit se prostřednictvím obhájce poté, co její advokát Petr Kočí musel obhajobu ukončit, a tak nemá co ztratit a je připravena nedat svou kůži lacino; jak vyslýchané "znalkyni" Petře Vejvodové-Papiežové, tak soudkyni soudružce Bohumile Huňáčkové je obžalovaná rozhodnuta připravit co nejméně příjemné chvíle.
Koza zahradnicí aneb Kdy se stane znalcem Ondřej Slačálek? Co u jednoho legitimní politický projev, u druhého trestný čin.
Jiří Paroubek je nacista aneb Velký Pátek v Mostě - k velikonočním svátkům patří odedávna pašijové hry a protože tato tradice v posledních desetiletích poněkud upadá, a tak si v Mostě řekli, proč tento čas nevyužít pro uspořádání politického procesu s Lucií Šlégrovou.
Amnestie naruby - na násilné a majetkové trestné činy se vztahuje, politických soudních procesů se netýká 2013. Zatímco vězni, kteří byli odsouzeni za spáchání násilných či majetkových trestných činů, se díky amnestii radují z čerstvě nabyté svobody, Lucii Šlégrovou čeká u mosteckého okresního soudu hlavní líčení týkající se jejího výroku na politickém shromáždění.
Soud vyloučil znalce z případu radikálky, označil extremisty za hovada. Mostecký soud vyloučil z projednávání případu místopředsedkyně Dělnické mládeže Lucie Šlégrové znalce na extremismus Iva Svobodu, který označil extremisty za stupidní deprivovaná hovada. Soud tím vyhověl námitce obhájce Šlégrové Petra Kočího, že je znalec podjatý.
Je to Žid, útočí extremistka na soudního znalce Mazla. Lucie Šlégrová spolu se svým advokátem žádají jeho vyloučení z procesu.
Lucie Šlégrová, hlavní "hrdinka" bitvy o Janov dnes svádí bez advokáta bitvu o slova. Hrozí jí až tři roky vězení.

Vybrané komentáře pod články na toto téma:
Až mě mrazí v zádech. Tohle mi připomíná procesy z 50. let, tam taky dávali volný průchod paranoidním myšlenkám a jak to dopadlo. Té slečně/paní Šlégrové přeji hodně zdaru.
At žije Lucie Šlegrová víc takových lidí jako je ONA.
Doufám, že za podobný obyčejný text nebude Lucie Šlégrová odsouzena a pokud snad ano, že to požene až do Strasburku a tam naši republiku pořádně osolí za potlačování demokracie. Jak je vidět, tak někteří cenzoři si ještě nestačili všimnou, že již nejsme pod diktaturou komunistů.
Nebyla by ústavou zaručená prostá svoboda slova jednodušším řešením než vést soudní pře o tom za kterých okolností je výraz trestný a za kterých ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama