Korejský ženšen

6. dubna 2013 v 14:32 |  Zdraví
Ženšen pravý (Panax Ginseng) se ve volné přírodě vyskytuje pouze ve třech oblastech, kterými jsou Korejský poloostrov, Mandžusko a pobřežní oblasti Sibiře.
Názvem korejský ženšen však může být označován pouze ženšen rodu Panax Ginseng, který byl vypěstován na území Koreje.

Korea má ideální klimatické podmínky při jejichž souhře je možno pěstovat korejský ženšen a kterými jsou především dostatek dešťů v létě a správný průběh teplot v zimě.
Zatímci názvem korejský ženšen může být označován ženšen rodu Panax ginseng vypěstovaný na území Koreji, významným producentem ženšenu pravého je také Čína.
Účinky ženšenu pravého jsou známy od 4. století před naším letopočtem. Zápisy z tohoto období popisují ženšen jako velmi účinný lék a tonikum pro prodloužení života.
Pěstování korejského ženšenu je velmi odlišné od pěstování ostatních plodin, protože ženšen vyžaduje oproti jiným plodinám zcela mimořádnou péči od výsadby až po sklizeň.
Pole pro výsadbu musí být pečlivě vybráno, protože výnos a kvalita silně závisí na povaze půdy. Poté, co byl ženšen sklizen, může být do stejné půdy znovu využita pro jeho pěstování až po minimálně 15-ti letech.
Korejský ženšen musí být pěstován ve stínu a bez použití chemických hnojiv.
Korejský ženšen roste 6 až 7 let.
Jednotlivé druhy, na které je korejský ženšen zpracováván, jsou ženšen bílý, červený a Taekuk-sam.

Korejský ženšen má příznivé účinsky na zdraví

Řada odborných testů a studií prokázala, že saponiny, které obsahuje korejský ženšen, zvyšují fyzický a duševní výkon člověka, zlepšují paměť a podporují schopnost učení.
Korejský ženšen obsahuje bohatou škálu saponinů, která je v čeledi Panax unikátní. Zatím v něm bylo identifikováno třicet různých druhů saponinů.
Korejský ženšen je v povědomí lidstva zapsán jako elixír, který dokáže vyléčit vše od chřipky po rakovinu.
Další články:
Další důvod, proč nejíst maso je ten, že masokombinát mlel do klobás zdechliny.
Éčka v potravinách jsou přídatné látky, které vedle své technologické funkce ovlivňují i naše zdraví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama