Goji - kustovnice čínská

18. dubna 2013 v 8:54 |  Zdraví
Goji jsou plody ve varu červených podlouhlých bobulí, které se rodí na keři kustovnice čínská. Podle dlouhého seznamu kladných účinků na lidské zdraví se zdá, že kustovnice čínská mám dává skutečně zázračné ovoce. Goji ochraňují jaterní buňky proti některým chemickým látkám, stimulují tvorbu červených i bílých krvinek i činnost střev.

V tradiční čínské medicíně jsou goji díky vysokému obsahu antioxidantů používány k léčení kardiovaskulárních a zánětlivých onemocnění, přičemž se neužívají jen samotné bobule, ale také výluhy z kořene nebo listů rostliny. Konzumace goji prý také pomáhá při poruchách zraku, jako je třeba zelený oční zákal nebo degenerace žluté skvrny. Plody, které plodí kustovnice čínská, jsou používány také k léčení onemocnění jater, sexuálních poruch a neplodnosti i jako prevence rakoviny.
Kustovnice čínská je středně velký trnitý keř dorůstající maximálně dvou metrů s převislými větvemi. Má drobné fialové kvítky, které potřebují k opylení hmyz. Plody kustovnice čínské jsou červené oválné bobule na dlouhých stopkách o rozměrech přibližně 2,5 cm na délku, které jsou sladší než šípky, které tvarově i barvou připomínají. Goji se dají přímo konzumovat a jsou velmi chutné podobně jako rozinky.
Plody kustovnice čínské jsou dnes dostupné i na našem trhu ve většině supermarketů a v obchodech se zdravou výživou. Zde můžete koupit sušené goji v sáčku.
Ovoce goji rostoucí na keři kustovnice čínská pochází z podhůří Himálaje.
Další články:
Tradiční čínská medicína se v zemi svého původu těší náležité úctě, neboť dokáže podporovat lidské zdraví.
Káva a sport spolu nesoupeří.
Korejský ženšen, jehož příznivé účinky na zdraví jsou známy od 4. století před naším letopočtem.
Upalování býků na španělské slavnosti El Toro Jubilo - tradice této sadistické slavnosti byla opět obnovena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama