Další důvod, proč nejíst maso

6. dubna 2013 v 12:40 |  Týrání zvířat
Masokombinát v Polsku mlel do klobás zdechliny.
Rozemleté maso z uhynulých zvířat přidávali do klobás a jiných výrobků v masokombinátu v polské Bialé Rawské v Lodžském vojvodství.

Masokombinát v Bialé Rawské má vlastní jatka. Policie tam v sobotu po třetí hodině ranní před vjezdem zkontrolovala jeden z přijíždějících kamiónů.
"Z 24 krav na korbě jich devět bylo zdechlých, ostatní byly v předsmrtné agónii, už ani nestály na nohou, bylo možné je jen porazit a odvézt do kafilerie, která však v areálu není," řekla Joanna Kacková, mluvčí vojvodské policie v Lodži.
Prokuratura proto masokombinát důvodně podezírá, že tu zpracovával maso zvířat buď zdechlých, nebo v agónii, míchal je s jiným a z nich vyráběl klobásy, nebo jiné masné výrobky. "Šetří se podezření, že uhynulý či umírající dobytek se do firmy vozil už dříve," doplnil Krzystof Kopania, mluvčí lodžské prokuratury.
V jednom z chladírenských vozů masokombinátu bylo 18 tun podezřelého hovězího. Veterinární a hygienická služba od pondělí zkoumá jeho původ. Zároveň zjišťuje, kam firma masné výrobky dodávala.
Já osobně bych to viděl jako další dobrý důvod, proč nejíst maso.
Další články:
Kdy se vyplatí refinancování hypotéky, které je při současných nízkých úrokových sazbách aktuální.
Káva a sport se mohou doplňovat.
Vegetariánské recepty:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama