V kysaném zelí z obchodů chybí mnohdy vitamíny

14. února 2013 v 19:12 |  Vegetariánské recepty
Kysané zelí je považováno za hojný zdroj vitamínů a prostředek pro prevenci řady chorob. V některých druzích zelí, které jsou prodávány v českých obchodech, však obsah vitaminu C není příliš vysoký, takže svému zdraví příliš nepomůžete.

Přitom vitamin C je látka, kvůli které je kysané zelí vyhledávané.
Podle výsledků testů, které provedla nezisková organizace dTest, pouze třetina vzorků kysaného zelí z českých obchodů obsahuje bakterie mléčného kvašení. Většina výrobků je totiž tepelně ošetřena sterilací a doplněna chemickými konzervanty, čímž dochází k úbytku bakterií mléčného kvašení.
Výsledky provedeného testu ukázaly, že ve třech z 21 vzorků zcela chybí vitamín C. Jako malá útěcha může působit, že v žádném ze zkoumaných vzorků kysaného zelí naopak nechyběl vitamín K.
Jak vyplynulo i z testování, i po sterilaci může být určité množství vitamínu C ve výrobku zachováno, ale tepelnou úpravou dochází k velkému úbytku vitamínu. Na druhou stranu je možno koupit i nesterilovaná zelí, která vitamín C neobsahují.
Základní podmínkou je kupovat takové zelí, které prošlo co nejmenším množstvím úprav, což zjistíme z informací o složení výrobku, sterilaci a konzervaci.
Kde neleznete další informace na téma zelí:
Jako snadno dostupná a levná potravina bylo zelí dlouho považováno za typickou potravu chudých.
Další články:
Jak se spolu snáší káva a sport, což jsou věci, které navzájem nevylučují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama