Copak je tak těžké je mít rád

8. února 2013 v 10:03 |  Týrání zvířat
Žádné zvíře v přírodě se nerodí proto, aby zahynulo!

Každé zvíře svým narození dostává od přírody jedinečnou šanci, kterou již nikdy nedostane. Smyslem jeho života není úloha potravy, ale zajištění přežití svého vlastního druhu.
Matka příroda je v tomto ohledu ke všem živým bytostem spravedlivá, protože moc dobře ví, že každý musí dostat šanci. Lidé si však nejspíš myslí pravý opak.
Dnes v téměř každém obchodě s potravinami můžete koupit králíka. Jistě vás potěší roztomilý králíček s mrkvičkou, který se na vás usmívá z obalu a vyvolává ve vás příjemný pocit.
Ve skutečnosti jde však o mrtvolu týraného a poníženého zvířete, které do své smrti muselo žít v nelidských podmínkách velkochovu, kde život nemá cenu větší, než jaká je uvedena na etiketě konečného výrobku.
Při transportu na jatka jsou králíci umístěni do plastových přepravek. Zde je využito každé volné místo, takže jsou do přepravek doslova nacpáni.
Dříve se nejprve králíci usmrcovali přetržením páteře, dnes jsou králíci ve většině modernizovaných jatečních provozech omračováni elektrickým proudem a o kus dál podříznuti.
Tak tedy končí kratičké životy průmyslově chovaných a vykořisťovaných králíků - bez úcty, soucitu a lidského provinění nad genocidou, které se člověk dopouští na těchto nevinných a citlivých bytostech den co den a to bez jediné uroněné slzy. Bytostech, které se narodí s podepsaným rozsudkem smrti, bez možnosti na tom něco změnit.
Copak je tak těžké je mít rád?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama